Daha fazla başarı için E-Ticaret işletmeninizi kurun

İnternet ve e-ticaretin tüm trendleri, evrimleri ve yeniden icatları sayesinde, çevrimiçi dünyayı bu kadar güçlü bir iş aracı yapan şeyleri gözden kaçırmak kolaydır: erişim, bağlantı ve erişim. Bir e-ticaret siteniz varsa, gezegendeki her çevrimiçi müşteri mağazanıza girebilir

markanızı genişletin

Küresel satış yapmak, satışları artırmaya yardımcı olabilir ve işletmenizi gelecekteki büyümeye hazırlarken akıllıca bir harekettir. Örneğin:

  • Uluslararası satışlar, mevsimsel iş çevrimlerini dengelemeye yardımcı olabilir.
  • Amerika Birleşik Devletleri dışında satış yapan işletmeler , Amerika Birleşik Devletleri dışında satış yapmayan  işletmelerden ortalama %17 daha kârlıdır .
  • İşletmenizin fazla hizmet, üretim veya toptan satış kapasitesi varsa, uluslararası satışlar büyüyen işletmenizin boşluğu doldurmasına yardımcı olabilir.

Uluslararası genişlemenizi planlamaya başlayın

Uluslararası e-ticaret yapılacaklar listeniz hiç bitmiyor gibi görünüyorsa, her şeyi hemen yapmak zorunda olmadığınızı unutmayın. Ziyaretçilerin hangi ülkelerde bulunduğunu anlamak için web sitesi verilerinizi inceleyin ve onların ilgisini çekecek yerelleştirilmiş web içeriği ve deneyimleri eklemeye başlayın. Başlamak için yalnızca bir veya iki pazar veya bölge seçin ve ilerledikçe öğrenin. Yakında hangi ürün ve hizmetlerin en çok talep edildiğini ve nerede olduğunu keşfedeceksiniz. Ve uluslararası genişleme listenize daha fazla ülke ekledikçe kullanabileceğiniz değerli pazar istihbaratı elde edeceksiniz.

Pazarlama

Web sitenizin dilini çevirmek, müşterilerin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamanın ve güvenlerini kazanmanın sadece başlangıcıdır. Yerel kültürde yankı uyandıran pazarlama ve içerik, uluslararası alanda genişlerken büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, yerel popüler kültür üzerinde oynayan veya ulusal bayramlar ve etkinliklerle bağlantılı olan pazara özgü promosyonlar başlatabilirsiniz.

Para birimi

Para birimi seçenekleri , çevrimiçi vitrininizi yerelleştirmenize yardımcı olur. Bu "dil", satışları kapatmak için çok önemlidir, çünkü müşteriler genellikle dönüşüm oranlarını tahmin etmek yerine yerel para birimlerinde ödeme yapmak isterler.

Uluslararası başarı için yapılacaklar listeniz

  1. Hangi uluslararası pazarların işletmeniz için en büyük potansiyeli sunduğunu belirlemek için web sitesi ziyaretçisini ve müşteri verilerini analiz edin.
  2. Sitenizi potansiyel pazarlarınızın dillerine çevirmek için bir eklenti uygulaması seçin.
  3. Web sitenizde çoklu para birimi özelliklerini etkinleştirin.
  4. Tüm uluslararası pazarlarınızda güvenilir ve iyi bilinen bir ödeme ağ geçidi seçin.
  5. Farklı ülkeler için vergi tahsilatını otomatikleştirerek müşterilerden doğru vergiyi tahsil edin.
  6. Maliyetler, teslimat seçenekleri, paket takibi ve uluslararası nakliye desteği hakkında şeffaflığı koruyun