Bir uygulamaya ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlarsınız?

şirketinizin kendi mobil uygulamasından yararlanıp yararlanamayacağı değil, bir uygulamayı sürekli olarak taze içerik ve müşterilerin geri gelmesini sağlayan çekici özelliklerle doldurarak geliştirmek ve sürdürmek için hangi koşullar altında pratiktir?

Amacın ne?

İşletmeniz için bir mobil uygulama geliştirmeyi düşündüğünüzde, onu nasıl kullanacağınızı ve tam olarak hangi işlevlere ihtiyacınız olacağını düşünün.

Özel bir mobil uygulama, mevcut ve gelecekteki müşterilere birçok yönden yardımcı olabilir. İşletmenize yeni gelenleri tanıtabilir ve yeni ürün ve hizmetleri, özel teklifleri, sadakat programlarını ve mağaza içi veya uzaktan ticarete yönelik diğer avantajları tanıtmada mevcut müşterilere daha iyi hizmet verebilir. 

Bir mobil uygulama aynı zamanda müşterilerinizle sürekli, gerçek zamanlı bir bağlantı görevi görür. Çalışma saatlerinizi kontrol edebilir, yerleri bulabilir , yol tarifleri alabilir, mevcut ürünleri görüntüleyebilir ve seçtiğiniz diğer bilgilere erişebilirler.

Müşterileriniz kimler?

Mobil uygulama oluşturmayı düşünürken, müşteri tabanınızı ve onların uygulamayı kullanma olasılıklarını belirleyin.

Çoğu işletme, 18 yaş ile 65 yaş üstü arasında değişen bir tabanla geniş müşteri çekiciliği arar. App Annie'ye göre , genç kullanıcılar (13-24 yaş arası) uygulamaları 45 yaş üstü kullanıcılara göre iki kattan daha fazla ziyaret eder; ancak, ihtiyaçlarını karşılamayan bir uygulamayı kullanmayı bırakabilirler. 

45 yaşın üzerindekiler, uygulamaları kullandıklarında genç kullanıcılara göre uygulamalarda %25 daha fazla zaman geçirme eğiliminde olmalarına rağmen, uygulamalar yerine mobil tarayıcıları tercih ediyor. Bu iki aralık arasında yer alan 25-44 yaş arası kullanıcılar, özellikle perakende uygulamaları olmak üzere uygulamalarla yüksek düzeyde etkileşim kurar. 

Müşterileriniz ne kadar mobil odaklı?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, akıllı telefon uygulamalarını seven ve yenilerini indirmeyi dört gözle bekleyen aynı grup, onlarla oynamak için astronomik bir zaman harcıyor. Daha genç kitleler, uygulamaları günlük olarak kullanıyor ve nasıl çalıştıklarını anlıyor. Mobil kullanımları sırasında önemli miktarda bilgi tüketirler. 

Perakende uygulamalarının cazibesi nedeniyle, ürünlerinizi mobil üzerinden çevrimiçi olarak satmak veya mağaza içi bir deneyimin reklamını yapmak istiyorsanız 25 ila 44 yaş arası kullanıcılar mükemmel hedef kitledir . 

45 yaş ve üstü olanlar, masaüstü bilgisayar kullanımında daha rahat oldukları için mobil uygulamalar ve nasıl çalıştıkları hakkında çok fazla bilgiye sahip değiller. Tanıdık özelliklere ve kullanımı kolay bir arayüze sahip olan bir uygulamayı kullanma olasılıkları daha yüksektir. 

Müşterileriniz ne istiyor?

Özel bir uygulama düşünüyorsanız, müşterilerin ne aradığını aklınızda bulundurun. Heady'den alınan verilere göre müşteriler, kullanışlı ve kullanımı kolay bir arayüz sağlayan uygulamaların yanı sıra, işletmenin web sitesi gibi diğer platformlarda bulunmayan daha iyi fiyatlara veya promosyonlara sahip uygulamalara güveniyor . 

Mevcut web sitenizdeki bir uygulama nasıl gelişir?

Mobil web siteleri ile uygulamaları karşılaştırırken , mobil uygulamalar kolaylık ve rahatlık sunar. Web siteniz masaüstünden mobil tarayıcılara kolayca geçiş yapan mobil uyumlu, duyarlı bir site olarak tasarlanmış olsa bile, özel bir uygulama mevcut çevrimiçi varlığınızdan yararlanabilir. 

Şirketiniz hakkında genel bilgiler sunan bir web sitesi, telefona sahip olmak gibi bir ihtiyaçtır. Ve tıpkı bir telefon gibi, müşterilerinizin ana sayfanızı arayarak, sitenize yer işareti koyarak ve belirli bilgilerde gezinerek onu kullanmak için çaba harcaması gerekir. En arkadaş canlısı mobil web sitesi bile bir mobil uygulamadan daha karmaşık ve zaman alıcıdır.