Scroll to top
© by Maça Bilişim Yazılım ve Bilişim Hizmetleri

Mobil Uygulamaların Web Siteleri İçin Önemi

Mobil uygulamalar son yıllarda oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmuşlardır. Android ve iOS gibi işletim sistemlerinin, akıllı telefon ve tablet sahiplerine binlerce farklı uygulama sunmaları sayesinde, insanların bu platformlara geliştirilen uygulamalara olan merakı artmış ve bu durumun bir sonucu olarak mobil uygulamalar dünya genelinde web sitelerine entegre bir biçimde veya pazarlama amaçlı gibi pek çok farklı biçimlerde kullanılmaya başlamıştır.

Günümüzde, geleceği takip eden firmalar mobil dünyaya yatırım yapmaya başlamıştır. Çünkü gelecekte teknoloji dünyasının kalbi haline gelecek potansiyele sahip olan mobil uygulamalar, sadece web siteleri için değil, aynı zamanda kurumsal firmalar ve işletmeler için de müşterilere daha iyi bir hizmet alt yapısı sunma ve sektördeki yerini sağlamlaştırma konusunda sağlam adımlar atma gibi avantajlar sunmaktadır. Bu bağlamda, bir web sitesi sahibiyseniz ve web sitenizin, mobil uygulama ile akıllı telefon entegrasyonunu gerçekleştirmek istiyorsanız, firmamızın mobil uygulama çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede internet siteniz daha geniş bir kullanıcı ağına sahip olabilecek ve mobil uygulama sayesinde sitenizden daha fazla kişinin haberdar olmasını sağlayabileceksiniz. Yapılan araştırmalarda kullanıcılar, web siteleri ya da mobil siteler yerine daha pratik ve kullanışlı olduğundan mobil uygulamaları tercih etmekte, bu sayede firma ile müşterileri arasında etkileşim artmaktadır. Firmanız için IOS (iphone,ipad mobil uygulama) platformunda ve/veya android cihazlar için mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mobil uygulamaların kurumlar için ne denli önem taşıdığının en büyük kanıtlarından bir tanesi, çeşitli bankaların mobil uygulamalara ağırlık vermesi ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinde ücret almayarak, müşterilerini mobil uygulamaya yönlendirmeyi amaçlamasıdır. Çünkü mobil uygulama üzerinden gelen kullanıcılar hem kalıcı olmakta hem de sosyal çevresini ilgili kurumdan veya internet sitesinden haberdar edebilmektedir. Bu durumda hem kullanıcı ihtiyaç duyduğu hizmeti web sitenizin mobil uygulamasından alabiliyor hem de web sitesi sahibi olarak sitenizin her geçen gün daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlayabiliyorsunuz. Hemen hemen tüm büyük ve prestijli firmaların mobil uygulama dünyasında  yerini aldığı düşünüldüğünde vakit kaybetmeden firmanızın mobil uygulamasını yaptırarak bu büyük pazarda sizler de yerinizi almalısınız.

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir