Scroll to top
© by Maça Bilişim Yazılım ve Bilişim Hizmetleri

Google Asistan, 2020’de Bu İşlevleri Kazanacak

Google, dijital asistanına 2020’de ekleyeceği olduğunu CES 2020’de ortaya çıkardı!
Google,  dijital asistanındaki  yenilikleri bir süredir CES’te duyuruyor. Google Asistan’a ekleyeceği işlevlerin listesi etkileyici çalışıyor.

2016’da başlatmak için Google Asistan, artık sadece hava durumunu okumaktan çok daha fazla yapıyor yapıyor. Dijital yardımcı, 2020’de ışıklarınızı açıp kapatmak gibi şeyleri de yapabilecek. Asistandaki yenilikleri aşağıda sıraladık.

Daha hızlı akıllı ev kurulumu:  Güncelleme ekranında kurulum yapılır oturum açma içindir tekrar girmeniz gerekmeyecek.

Eylem planlama:  Bu sene gelecek bir güncellemeyle “Hey Google, kahve makinesini saat 6: 00’da çalıştır” diyebileceksiniz.

Daha akıllı ev aygıtları:  Ağustos Akıllı Kilitler, Philips Hue, GE ve çok daha fazla, Google Asistan destekli cihazlarını bu sene piyasaya sürecekler. Google Home üzerinden klima, hava temizleyicisi, kahve makinesi dahil 20 yeni cihaz kontrolünü mümkün olacak.

Değil bırakma:  Ailenize kağıtlar üzerinde bırakmayı seviyoruz, bu işi Asistan sizden devralacak. 2020’de gelecek bir güncellemeyle birlikte Asistan, akıllı ekranlarda yapışkan notlar seçenekleyebilir.

Hızlı çevirme:  Yine bu sene gelecek bir işlev, önemli işlev “hızlı çevirme” dahil eklemenize, seçtiğiniz evdeki herkesin akıllı ekran veya hoparlörler üzerinden kolayaca arama yapabilmenizi sağlayacak tanıyacak.

Asistan geçmişini silme:  “Hey Google, bu hafta sana söylediğim her şeyi sil” diyerek kullanıcı geçmişini silmeniz mümkün olacak. Asistanı önce çağırdığınızda, “bu sana değildi” diyerek komutu geri çekebileceksiniz.

Android TV parçaları:  Bu sene, bazı Hisense ve TCL televizyonlarından başlayarak bazı TV modellerine uzak alan mikrofon içerir eklenecek. Bunu akıllı TV’nizi aynı bir akıllı hoparlör veya ekran gibi kullanabilirsinizileceksiniz. Samsung Smart TV’ler almanız mümkün olacak.

kaynakça; www.chip. com.tr

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir