Bir e-ticaret işi yürütmenin artıları

Pandemiden önce bir çevrimiçi perakende işine başlamak için pek çok neden vardı ve şimdi daha da fazlası var. İşte büyük olanlardan yedisi.

  1. Fiziksel bir mağazadan daha az genel gider maliyeti vardır.  Bir perakende işini yürütmenin büyük bir masrafı, fiziksel vitrindir. Bu, kira, kamu hizmetleri ve benzeri diğer ihtiyaçlar için harcanan para anlamına gelir. Bir e-ticaret mağazası işlettiğinizde bunların hepsi ortadan kalkar. Ödenecek kira yok. Işıkları açık tutma konusunda endişelenmenize gerek yok, ayrıca çimleri biçmek veya yürüyüş yollarını kürekle temizlemek için para ödemeniz gerekmiyor.
  2. 7/24 personelsiz çalışabilirsiniz.  İnternetin mağaza saatleri yoktur. 7/24 arttı ve e-ticaret işiniz de öyle. Belirli saatlere sahip fiziksel bir mağazanın aksine siteniz, müşterileriniz satın almaya hazır olduklarında siparişleri kabul edebilir ve bu da daha fazla iş sağlayabilir. Sürecin çoğunu otomatikleştirmek için yazılım kullanıyorsanız, gece vardiyasında çalışması için bir sipariş müdürü tutmanız gerekmez.
  3. İşletmeniz anında ölçeklenebilir.  Gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağaza işlettiğinizde stoklayabileceğiniz ürün sayısıyla ilgili fiziksel sınırlar vardır - yalnızca çok fazla raf alanınız olur. E-ticarette böyle bir sınır yoktur; uygun gördüğünüz gibi ürün ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.
  4. Daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.  İşletmeniz New York'ta olabilir, ancak mağazanız çevrimiçiyse Kaliforniya'daki müşterilere satış yapabilirsiniz.
  5. Satışlarınızı ve sevkiyatlarınızı takip etmek kolaydır.  Lojistik, e-ticaret şirketleri için yap ya da boz. E-ticaretin dijital yapısı sayesinde satış ve sevkiyat takibi kolaydır. Bu bilgilere gerçek zamanlı olarak sahip olmanın yararı, herhangi bir karışıklığı hızlı bir şekilde belirlemenize ve düzeltmenize olanak sağlamasıdır.
  6. Müşteri verilerini derler.  Çevrimiçi ürün sattığınızda, adreslerden e-postalara kadar çok sayıda müşteri verisi yakalarsınız. Satın alma tercihleri ​​hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Promosyonlar ve indirimlerle sadık müşterileri hedeflemek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.
  7. Salgın geçirmez.  Gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmeler pandemi nedeniyle kapılarını kapatmak zorunda kalırken, çevrimiçi işletmeler açık kalabildi. Sonuç olarak, tüketiciler alışveriş alışkanlıklarını değiştirmiş ve her perakendecinin bir çevrimiçi mağaza işletmesini zorunlu hale getirmiştir. Richmond, "COVID-19 ile bir e-ticaret işi yürütmenin artılarının eksilerinden daha ağır bastığına kesinlikle inanıyorum" dedi. "Daha fazla tüketici, harcamalarını gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazaları ziyaret etmekten çevrimiçi alışverişe kaydırdıkça, işletmelerin de değişmesi gerekiyor."